0 POZYCJI
Koszyk pusty

NASZE SERIE

Serie wydawnicze to nie tylko najszybszy i najefektywniejszy sposób na odnalezienie interesujących tytułów – serie tworzymy również z przywiązania komiksów i gier planszowych. 

Nawiązują do ulubionych bohaterów, historii, szczególnie poręczne są dla zeszytów komiksowych tradycyjnie wychodzących właśnie w seriach. 

Księgarnia internetowa Egmont.pl prezentuje zarówno najpopularniejsze cykle, jak i edukacyjne, tematyczne serie nie tylko komiksów, lecz także gier planszowych.

AKTUALNOŚCI

7 POWODÓW BY RZUCIĆ KOSTKĄ:

Gry planszowe łatwo wpisują się w codzienne rytuały, intensyfikują kontakty interpersonalne, sprzyjają socjalizacji dzieci, a jednocześnie rozwijają wyobraźnię. To jasne, że gry planszowe służą rozrywce, jednak w ich przypadku, jak w żadnym innym, realizuje się zasada uczenia się przez zabawę.

7 powodów, by rzucić kostką:

  • Równość przy planszy
  • Rozwój procesów poznawczych
  • Kooperacja i współzawodnictwo
  • Doskonały łamacz lodów
  • Rozwój myślenia
  • Rozwój potencjału społecznego
  • Wyobraźnia

POLSCY ARTYŚCI RYSUJĄ BOHATERÓW DC COMICS

Najsłynniejsi superbohaterowie uniwersum DC zagościli w polskich miastach. Znani i cenieni polscy rysownicy zostali poproszeni przez wydawnictwo Egmont o stworzenie alternatywnych okładek do kilku regularnie ukazujących się serii ze świata DC Comics, takich jak: Batman Detective Comics, Superman Action Comics, Harley Quinn, Liga Sprawiedliwości, Flash. Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęli wybitni artyści: Piotr Cieśliński, Zbigniew Kasprzak, Jakub Kijuc, Adam Kmiołek, Piotr Kowalski, Tomasz Larek, Katarzyna Niemczyk, Marek Oleksicki, Grzegorz Przybyś, Marianna Strychowska, Przemysław Truściński. Prace prezentują różne style artystyczne i różne wizje znanych postaci, ale wszystkie łączy miłość do komiksów. Albumy z alternatywnymi okładkami ukazywały się od października 2019 r. do stycznia 2020 r. Prezentacja wszystkich okładek w wielkim formacie miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, gdzie jednym z wydarzeń będzie byłowystawy „Sztuka DC. Świt Superbohaterów”. To właśnie obok niej pojawiła się ekspozycja okładek i szkice powstałe podczas prac nad nimi. Większość autorów okładek odwiedzi MFKiG i spotkała się z festiwalową publicznością.