Darmowa dostawa już od 140 zł! Zobacz więcej

Asteriks. Asteriks na Korsyce. Tom 20

2 opinie
41,99 zł -30%
59,99 zł
Cena okładkowa
59,99 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
25 lut 2026
Seria/Cykl
ASTERIKS
Oprawa
twarda
Scenarzysta
Rene Goscinny
Ilustrator
Albert Uderzo

Asteriks. Asteriks na Korsyce. Tom 20

Korsyka, zwana również Wyspą Piękności, to kraj wendety, sjesty, skomplikowanych gier politycznych, ostrych serów, dzikich świń, jadalnych kasztanów oraz starców bez wieku, patrzących, jak życie przemija. To jedno z tych miejsc na kuli ziemskiej, których charakteru i wyrazistości nie są w stanie naruszyć ani ludzie, ani czas. Około roku 50 p.n.e., gdy rozgrywają się przygody naszych galijskich bohaterów, waleczni Korsykanie także doświadczają rzymskiej okupacji. Jeden z nich, więzień skazany na wygnanie za spiskowanie przeciwko Rzymowi, przypadkiem zostaje oswobodzony przez Asteriksa i Obeliksa. Wkrótce zaciekawieni opowieściami o pięknej wyspie przyjaciele postanawiają udać się na Korsykę w towarzystwie Okatarinetabellaczikcziksa, żeby poznać zwyczaje jego rodaków i dowiedzieć się, jak sprytnie radzą sobie z Rzymianami.
 
Historia galijskiej osady to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii stworzonej w 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” przez scenarzystę Renégo Goscinny'ego (1926–1977) i rysownika Alberta Uderzo (1927–2020) od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni. Cykl stał się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.
 
Nowa edycja w twardej oprawie oprócz komiksu zawiera także ponad czterdzieści stron dodatków, w których czytelnik pozna okoliczności powstawania albumu, zobaczy archiwalne materiały i dowie się wielu ciekawostek o bohaterach, autorach i historii.

 

Recenzje (2)

Dodano:
badge-check Recenzja użytkownika sklepu
Komiks „Asteriks na Korsyce” to kolejna części klasycznej serii stworzonej przez René Goscinnego i Alberta Uderzo, wydana w Polsce przez Wydawnictwo Egmont.

Historia rozpoczyna się od przypadkowego uwolnienia korsykańskiego więźnia przez Asteriks i Obeliks. Zaintrygowani opowieściami o jego ojczyźnie bohaterowie wyruszają na Korsykę, aby poznać zwyczaje mieszkańców i zobaczyć, jak radzą sobie z rzymską okupacją w czasach Juliusz Cezar.

Największą zaletą albumu jest humorystyczne przedstawienie korsykańskiego charakteru – pełnego honoru, rodzinnych sporów i zamiłowania do długich sjest. Autorzy z typową dla serii ironią bawią się stereotypami, a ciekawe rysunki i liczne sceny potyczek z Rzymianami sprawiają, że komiks czyta się z dużą przyjemnością.

Na uwagę zasługuje również nowe wydanie w twardej oprawie przygotowane przez Wydawnictwo Egmont. Oprócz samej historii zawiera ono ponad czterdzieści stron dodatków: szkice, archiwalne materiały i ciekawostki o powstawaniu komiksu. Dzięki temu czytelnik może zajrzeć za kulisy pracy twórców i lepiej zrozumieć fenomen serii, która od debiutu w 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” stała się jednym z najważniejszych zjawisk europejskiej popkultury.
K.K.
Szkolny Klub Recenzenta
Dodano:
badge-check Recenzja użytkownika sklepu
„Asteriks na Korsyce” to już późny tom serii. Dwudziesty, czyli w sumie mamy tyki mały jubileusz. Poza tym to też jeden z ostatnich albumów, które napisał dla serii Goscinny – jeszcze cztery i niestety, ale zastąpi go Uderzo. Ale póki co to wciąż tom Goscinnego, wypełniony po brzegi tym, za co jego komiksy kochamy, uwielbiamy i czytać chcemy.

Ta seria jest genialna i tyle w temacie. Goscinny zrobił wiele wielkich komiksów, nie ma chyba jednak dzieła lepszego niż „Asteriks”, a mówiąc chyba, po prostu dopuszczam możliwość, że są ludzie, którzy wolą inne rzeczy, bo dla mnie osobiście to kwintesencja zarówno jego komiksów, humoru, jak i europejskich komediowych opowieści graficznych w ogóle. Humor, przygody, akcja, perfekcyjne wykonanie… No perełka, po prostu perełka.

I to taka, która zachwyci każdego, w każdym wieku. jednocześnie pod postacią super zabawy przemyca tu całe multum wiedzy o historii. To jednak, jak bawi się ciekawostkami, jak puszcza oka do fanów znających temat, a jednocześnie bawi się popkulturą, to absolutne mistrzostwo. Frajdy jest w tym co nie miara, uśmiech gości na twarzy cały czas, a tu jeszcze wciąga to wszystko, fascynuje i rusza coś w czytelniku – także na poziomie sentymentalnym.

I graficznie to petarda. Niewiele jest tak genialnie rysowanych serii dla dzieci. Takiej prostoty połączonej z detalami, z cartoonową, niezapomnianą magią i klimatem, który wprost się kocha. Dlatego cieszy tak bardzo fakt, że dostaliśmy takie genialne wydanie, w twardej oprawie i z masą dodatków. No cudowna sprawa, nawet jeśli macie już stare edycje. I wiem, wiem, tylko się rozpływam, ale poważnie, ta seria nie ma minusów i znać ją nie tylko wypada, ale warto.

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Inni kupili również
Star Wars. Mandalorianin – pakiet 2026
Komiks
136,49 zł -30%
194,99 zł Cena okładkowa
194,99 zł Najniższa cena
Gigant Poleca Premium. Tom 2/2026. Przygoda. Poszukiwacze zaginionej kaczki
Komiks
27,99 zł -30%
39,99 zł Cena okładkowa
39,99 zł Najniższa cena
Gigant Poleca. Tom 3/2026. Dom zagadek
Komiks
17,49 zł -30%
24,99 zł Cena okładkowa
24,99 zł Najniższa cena
Star Wars. Mace Windu. W półmroku
Komiks
34,99 zł -30%
49,99 zł Cena okładkowa
49,99 zł Najniższa cena
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 20
Komiks
76,99 zł -30%
109,99 zł Cena okładkowa
109,99 zł Najniższa cena
Wujek Sknerus. Odwieczni wrogowie. „Działanie działa” oraz inne historie. Tom 2
Komiks
76,99 zł -30%
109,99 zł Cena okładkowa
109,99 zł Najniższa cena
Stitch. Podróże w czasie. Starożytny Egipt. Tom 1
Komiks
24,49 zł -30%
34,99 zł Cena okładkowa
34,99 zł Najniższa cena
Miles Morales. Spider-Man. Nigdy więcej Spider-Mana. Tom 2
Komiks
125,99 zł -30%
179,99 zł Cena okładkowa
179,99 zł Najniższa cena
Gdzie jest Dory
Komiks
24,49 zł -30%
34,99 zł Cena okładkowa
34,99 zł Najniższa cena
Helen z Wyndhorn
Komiks
62,99 zł -30%
89,99 zł Cena okładkowa
89,99 zł Najniższa cena
Może Cię zainteresuje
Sprawiedliwość
Komiks
3.5
300,99 zł -30%
429,99 zł Cena okładkowa
429,99 zł Najniższa cena
Liga Sprawiedliwości. Najwięksi superbohaterowie na świecie
Komiks
5
230,99 zł -30%
329,99 zł Cena okładkowa
329,99 zł Najniższa cena
Pędzące Żółwie XXXL
Gra
4.1
209,99 zł -30%
299,99 zł Cena okładkowa
299,99 zł Najniższa cena
Potwór z Bagien
Komiks
4
209,99 zł -30%
299,99 zł Cena okładkowa
299,99 zł Najniższa cena
Zombie 15
Gra
5
209,93 zł -30%
299,90 zł Cena okładkowa
299,90 zł Najniższa cena
Najjaśniejszy dzień
Komiks
4.4
202,99 zł -30%
289,99 zł Cena okładkowa
289,99 zł Najniższa cena
Batman Noir. Mroczne odbicie
Komiks
4.55
195,99 zł -30%
279,99 zł Cena okładkowa
279,99 zł Najniższa cena
Batman Noir. Trybunał Sów
Komiks
4.25
195,99 zł -30%
279,99 zł Cena okładkowa
279,99 zł Najniższa cena
Nick Fury, agent SHIELD
Komiks
195,99 zł -30%
279,99 zł Cena okładkowa
279,99 zł Najniższa cena
WildCATS
Komiks
188,99 zł -30%
269,99 zł Cena okładkowa
269,99 zł Najniższa cena
Asteriks. Asteriks na Korsyce. Tom 20

Asteriks. Asteriks na Korsyce. Tom 20

41,99 zł -30%
59,99 zł
Cena okładkowa
59,99 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką