0 POZYCJI
Koszyk pusty

TO JUŻ 90 LAT!

Nasz wielki Donald
ilustratorzy Różni
Nasz wielki Donald
Niezwykła kariera Kaczora Donalda rozpoczęła się w 1934 roku występem w animacji „Mądra kurka", w której ubrany w marynarski strój tańczył i śpiewał na barce. Obdarzony nietuzinkowym charakterem, z czasem Donald stał się megagwiazdą.
Niniejszy tom, wydany z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy debiutu Donalda, obejmuje komiksy różnych scenarzystów i rysowników oraz ukazuje wzloty i upadki najsłynniejszego kaczora na świecie, jego bohaterskie czyny i komiczne błędy, drobne sukcesy i sromotne klęski z dziewięciu dekad historii komiksu.

„MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5+”

Wprowadź dziecko w świat komiksu z serią „Mój pierwszy komiks 5+”

Jak wybrać pierwsze albumy do czytania wspólnie z dzieckiem? Jakie komiksy zaproponować na początek przygody z samodzielnym czytaniem? Jak wprowadzić dziecko w świat komiksu? Z pomocą przychodzi wydawnictwo Egmont, które przygotowało nowy cykl przeznaczony dla młodszych czytelników. „Mój pierwszy komiks 5+” to zupełnie nowa propozycja na polskim rynku. Wszystkie komiksy z tej serii doskonale czyta się wspólnie z dzieckiem, ale też są idealnymi propozycjami na pierwsze samodzielne lektury. W cyklu znalazły się wyjątkowe i nagradzane europejskie serie, przepięknie zilustrowane, z mądrymi i ciekawymi scenariuszami.

Już 29 września okazały się pierwsze tomy takich perełek wydawniczych, jak seria „Pan Borsuk i pani Lisica”, „W cieniu drzew”, „Opowieści z Bukowego Lasu” oraz „Bartłomiej i Karmelek”.

WARTO PRZECZYTAĆ

SUPERBOHATEROWIE MARVEL 

Na ogromną popularność komiksów Marvela w Polsce wpływ mają w dużej mierze udane produkcje filmowe i telewizyjne ostatnich lat. Hity takie, jak Avengers, Strażnicy Galaktyki, Deadpool czy Agenci T.A.R.C.Z.Y. lub Legion sprawiły, że po komiksy coraz chętniej sięgają osoby, które do tej pory od nich stroniły. 
Wydawane przez EGMONT albumy o superbohaterach z amerykańskiego wydawnictwa Marvel ukazują się w dwóch liniach wydawniczych: Marvel Now i klasyczne opowieści Marvela. W kolejnych tomach można równocześnie śledzić przygody Avengers i X-Men, Spider-Mana i Deadpoola czy Strażników Galaktyki. Osobne serie opowiadają o poszczególnych postaciach bądź całych grupach herosów, którzy zrobią wszystko, by nasza planeta była bezpieczna. 
Komiksy z linii Marvel Now! przeznaczone są dla młodzieży lub czytelników stawiających pierwsze kroki w marvelowskim uniwersum. Wydawane są w miękkiej oprawie ze skrzydełkami. Klasyczne opowieści Marvela – wydawane w twardej oprawie - dedykowane są zaawansowanemu czytelnikowi komiksów; w tej linii pojawiają się też albumy wyłącznie dla dorosłych.

KOMIKSY SĄ SUPER!

"Komiksy są super" to kolekcja zabawnych, świetnie narysowanych i mądrych opowieści rysunkowych.Każda z kolekcji komiksów „Ptyś i Bill”, „Studio tańca”, „Ernest i Rebeka” oraz „Lou” składa się z krótkich, jednostronicowych historyjek, ale też dłuższych epizodów. To opowieści o dzieciach – ich perypetiach szkolnych, relacjach z przyjaciółmi i rodzicami, ulubionych zwierzakach i pasjach. Mają zapewnić młodym czytelnikom (i oczywiście ich rodzicom!) inteligentną rozrywkę.

Rozrywka to nie wszystko! Komiksy z nowej linii wydawniczej nie uciekają od poważniejszych tematów. Rebeka ciężko choruje, a Ernest, wymyślony kumpel-wirus, pomaga jej oswoić się z trudną sytuacją. Wychowywana przez samotną matkę Lou obserwuje z bliska problemy dorosłych, którzy nie zawsze radzą sobie z życiem. Dziewczynki ze szkoły tańca przeżywają rozterki związane z dorastaniem.

Dzieci lubią komiksy, a nowa linia wydawnicza „Komiksy są super” to rysunkowe opowieści z najwyższej półki – zabawne i wiarygodne, a jednocześnie mądre i bezpieczne dla młodego odbiorcy. Kolejne tomy z każdej serii będą ukazywać się co dwa, trzy miesiące.

www.egmont.pl/komiksy-sa-super

Aktualności

Komiks oznaczał od zawsze rozrywkę, humor i przygodę. Wszyscy znali perypetie Żółtego Bobasa, Charliego Browna czy Krazy Kat. W Polsce komiksy nazywano „historyjkami obrazkowymi” lub „kolorowymi zeszytami”. Od tego przeświadczenia komiks przeszedł do dzisiaj długą drogę, rozwinął się w osobne medium – to wciąż gazetowe historyjki czy zeszytowe serie z przygodami ulubionych superbohaterów, ale także powieści graficzne, kunsztowne dzieła sztuki łączące w niebanalny sposób słowo z obrazem. 
Pierwszymi komiksami były te publikowane we współpracy z Disneyem. Dziś Egmont prezentuje Państwu na stronie internetowej swojej księgarni wszystkie oblicza współczesnego komiksu – znajdziecie tu Państwo pozycje dla najmłodszych, dla nastolatków, zarówno serie superbohaterskie lub kryminalne dla młodzieży i dla dorosłych, najświeższe komiksowe bestsellery, jak i dzieła wybitnych artystów polskich i zagranicznych. Dysponujemy także różnymi formatami – od tradycyjnych zeszytów, poprzez periodyki i kolekcje, aż po wyrafinowane wydania książkowe powieści graficznych.