Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie „Batman: Świat”, unikalnym projekcie wydawniczym DC!
We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej „Batman: Świat”, w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur.
Liczący 184 strony album, którego światową premierę zaplanowano na 14 września 2021 r., będzie pierwszym tego rodzaju projektem wydawniczym.
Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii.
W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach.
Każda z wersji albumu „Batman: Świat” ma również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Polskie wydanie posiada międzynarodową obwolutę, pod którą znajduje się okładka autorstwa Piotra Kowalskiego.
Antologię rozpoczyna historia wielokrotnie nagradzanego duetu – scenarzysty Briana Azzarello i rysownika Lee Bermejo (wspólnie stworzyli takie komiksy jak „Batman: Przeklęty”, „Joker”, „Lex Luthor: Człowiek ze Stali”, „Batman/Deathblow”).
W opowieści zatytułowanej „Globalne miasto” Batman snuje refleksje o czasie spędzonym w Gotham, gdy chronił miasto i jego mieszkańców przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Kiedy jednak Mroczny Rycerz spogląda poza mosty, alejki i drapacze chmur, zdaje sobie sprawę, że pragnienie sprawiedliwości nie zna granic, ponieważ wszędzie popełniane są zbrodnie, którym można zapobiec. Ta historia rozpoczyna serię opowieści przedstawiających przeszłość i teraźniejszość Batmana stworzonych przez znanych międzynarodowych twórców komiksowych.
W Polsce Batman pojawi się w Warszawie. Za historię „Obrońca miasta” odpowiadają: Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki) i Brad Simpson (kolory).
Autorami historii, które znalazły się w tomie są:
Mathieu Gabella (scenariusz), Thierry Martin (rysunki) – Francja,
Paco Roca (scenariusz, rysunki) – Hiszpania,
Alessandro Bilotta (scenariusz), Nicola Mari (rysunki) – Włochy,
Benjamin von Eckartsberg (scenariusz), Thomas von Kummant (rysunki) – Niemcy,
Stepan Kopriva (scenariusz), Michal Suchánek (rysunki) – Czechy,
Ertan Ergil (scenariusz), Ethem Onur Bilgiç (rysunki) – Turcja,
Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki), Brad Simpson (kolory).
Alberto Chimal (scenariusz), Rulo Valdés (rysunki) – Meksyk,
Carlos Estefan (scenariusz), Pedro Mauro (rysunki) – Brazylia,
Inpyo Jeon (scenariusz), Jae-Kwang Park, Kim Jung Gi (rysunki) – Korea Południowa,
Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenariusz), Qiu Kun, Yi Nan (rysunki) – Chiny,
Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenariusz), Natalia Zaidova (rysunki) – Rosja,
Okadaya Yuichi (scenariusz, rysunki) – Japonia.
"
KURIER POCZTOWY, DOSTAWA DO DOMU LUB BIURA - dostawa 2 dni robocze
ODBIÓR W PUNKTACH POCZTA, ŻABKA, ORLEN, RUCH - dostawa 2 dni robocze
ORLEN PACZKA - dostawa 2 dni robocze
Ważne informacje o wysyłce:
Każdy produkt ma na swojej stronie oszacowany czas wysyłki, potrzebny na obsługę zamówienia w magazynie, zapakowanie oraz przekazanie paczki kurierowi.
Większość oferowanych produktów posiadamy w magazynie, dlatego zamówienia wysyłamy zazwyczaj w ciągu 1-2 dni. Zamówienia opłacane z góry realizujemy od razu po uzyskaniu wpłaty od klienta. Zamówienia za pobraniem – od złożenia zamówienia.
Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
Na czas realizacji zamówienia składają się czas wysyłki (podany na stronie produktu) oraz czas doręczenia przesyłki przez przewoźnika.
Wszystkie terminy dotyczą tylko i wyłącznie dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt).
Iluminaci poświęcili wiele, by powstrzymać inkursje niszczące całe planety, ale tym razem muszą dokonać niewyobrażalnego: unicestwić cudzy świat, by ocalić własny. Jak daleko posuną się Doktor Strange, Czarna Pantera, Namor i inni, ...
Pierwszy tom serii All-Star Batman w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Złowrogie machinacje Two-Face’a doprowadziły do tego, że Batman znalazł się setki kilometrów od domu. Teraz działa na polach kukurydzy i zaginionych autostradach Ameryki ...
Pierwszy tom serii All-Star Batman w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Złowrogie machinacje Two-Face’a doprowadziły do tego, że Batman znalazł się setki kilometrów od domu. Teraz działa na polach kukurydzy i zaginionych autostradach Ameryki Środk...
Album zawierający wszystkie opowieści o Batmanie, które wspólnie stworzyli dwaj sławni laureaci Nagrody Eisnera – scenarzysta Brian Azzarello (100 naboi, Joker, Luthor) i rysownik Eduardo Risso (100 naboi, Logan).
Gotham to miasto równie niebezpieczne...
Informujemy, że produkt z serii "Batman Noir" może posiadać niewielkie odbarwienia w miejscu włożenia zakładki. Cecha ta dotyczy części nakładu. Nie jesteśmy w stanie zweryfikować które ...
„Batman. Klątwa Białego Rycerza” to porywająca i skłaniająca do refleksji kontynuacja bestsellerowego komiksu „Batman. Biały Rycerz”. Scenarzysta i rysownik Sean Murphy ponownie rozkłada mit Batmana na czynniki pierwsze.
W miejskiej dżungli Gotham toc...
RECENZJE
Dodaj recenzję
Pisemne recenzje mogą być dodawane wyłącznie przez klientów zarejestrowanych w sklepie. Na liczbę gwiazdek wyświetlanych przy produkcie składają się również oceny produktów, dodanie których nie wymaga posiadania konta.
Publikujemy wszystkie recenzje produktów, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli wiemy, że produkt został zakupiony przez recenzenta, oznaczamy to ikonką
Najnowsze
Najbardziej pomocne
Michał
Dodano:
10.09.2021 15:32:26
Z BATMANEM PRZEZ ŚWIAT
Tegoroczny Dzień Batmana zbliża się wielkimi krokami. Jego obchody przypadają na sobotę osiemnastego września. Z tej okazji we wrześniowej ofercie Egmontu znalazły się trzy nowe komiksy z Mrocznym Rycerzem w roli głównej. Jednym z nich, zdecydowanie najbardziej niezwykłym, jest album „Batman: Świat”, antologia komiksów autorów z różnych stron globu, którzy przedstawiają losy Człowieka Nietoperza w realiach własnego kraju – w tym autorzy z Polski! I chociaż całość momentami bardziej przypomina przewodnik, niż pełnoprawne fabuły superhero, zabawa jest udana i warta poznania.
Batman, chociaż często działa na skalę światową i wszechświatową, to przede wszystkim heros lokalny, skoncentrowany na swoim rodzinnym Gotham City i funkcjonujących tam gangsterach. Czasem jednak los rzuca go w najróżniejsze miejsca globu, i tak dzieje się też tym razem. Zaczyna w Stanach Zjednoczonych, by tropem Catwoman trafić do Paryża. Ale czy będzie w stanie zrezygnować z bycia Batmanem, kiedy wybierze się na wakacje do Hiszpanii? A co czeka go w Turcji czy Czechach? Jakby tego było mało, jego postać pojawi się w naszej polskiej Warszawie, a nawet dotrze do Japonii! Gdziekolwiek jednak zawita, zawsze będzie symbolem i zawsze stanie w obronie tych, którzy potrzebują pomocy!
W ostatnich latach nie brakowało batmanowych jubileuszów. Także na polskim rynku. Pamiętacie świetny album „Batman: Ślub”, gdzie z okazji przygotowań do ceremonii, najróżniejsi kultowi autorzy zaserwowali nam swoje prace? Albo tysięczny zeszyt „Detective Comics”, gdzie czołowi amerykańscy artyści zaserwowali nam krótkie historie z Człowiekiem Nietoperzem? Teraz dołącza do nich „Świat”, w którym artyści z czternastu krajów (USA, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Turcji, Polski, Meksyku, Brazylii, Korei Południowej, Chin i Japonii) przedstawiają własną wizję Mrocznego Rycerza działającego w bliskich im sceneriach i miejscach. I chociaż na snucie fabuł nie ma tu zbyt dużo miejsca, zabawa jest udana.
Pod pewnymi względami album ten – swoją drogą znakomicie wydany, w twardej oprawie i z dodatkową obwolutą – skojarzył mi się z antologiami typu „Batman: Black & White”, które czytałem, jako dziecko. Tam też nie zabrakło artystów z różnych stron świata, w tym mangaki, i w „Świecie” również mamy czarnobiałą mangę, wieńczącą tom, choć już nie tak znanego autora. Poza tym tom ten przypomniał mi też o czasach, kiedy Tomasz Kołodziejczak, pisarz i scenarzysta historii o Batmanie w Warszawie (chyba najbardziej przewodnikowej w swoim brzmieniu ze wszystkich w całym „Świecie”) stworzył też dwa komiksy o disnejowskich Kaczkach (w 1998 i 2001 roku) na potrzeby polskiego wydania „Kaczora Donalda”. Obudziło to we mnie sporo sentymentów, ale jednocześnie sam album okazał się całkiem udany.
Bo mamy tu w końcu prace zarówno mistrzów (Azzarello z pomocą Bremejo, z którym stworzył wcześniej m.in. „Jokera” i „Luthora”, serwuje nam kolejny dobry komiks z Batkiem), jak i niemal zupełnie nieznane szerszemu gronu nazwiska. Polskę, poza Kołodziejczakiem, reprezentuje Piotr Kowalski, który zrobił karierę za wielką wodą, pracując choćby przy „Hulku”. Wszystkie historie, choć jak zawsze w takich przypadkach różne jakościowo, nie schodzą poniżej pewnego poziomu i są przyjemne w odbiorze. Bardziej jako ciekawostki, czasem naprawdę znakomicie zilustrowane, pełne realizmu i klimatu, a czasem proste, niemal cartoonowe i infantylne, ale ciekawostki warte poznania, jeśli lubicie Batmana.
Ocena:
Robert
Dodano:
03.10.2021 10:38:13
W albumie zaprezentowane są historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu „Batman: Świat” ma również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Polskie wydanie posiada międzynarodową obwolutę, pod którą znajduje się okładka autorstwa Piotra Kowalskiego.
O albumie możemy przeczytać, że: Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie „Batman: Świat”, unikalnym projekcie wydawniczym DC! We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej „Batman: Świat”, w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur.
Antologia krótkich komiksów z Batmanem stworzona przez autorów z całego świata. Historie są tu różnorodne, łączy je postać Człowieka Nietoperza. Problem w tym, że nie trzymają równego poziomu.
Najlepsze są tu historie z Rosji (definitywny numer 1), USA, Hiszpanii i Japonii. Najsłabiej wypada niestety nasz rodzimy komiks, pełen drętwych dialogów i naciąganego patosu, chociaż historie z Niemiec, Turcji czy Meksyku, że o Chinach nie wspomnę, nie zostają daleko w tyle.
Najlepsza w całości jest szata graficzna, różnorodna, pokazująca estetyki różnych krajów i bardzo miła dla oka - choć Chiny nie popisały się i na tym polu. Świetne jest też wydanie, a album wart jest poznania. Dla mnie bardziej jako ciekawostka, co nie zmienia faktu, że na pewno wiele osób zainteresują historie tu przedstawione.
Strona Egmont.pl korzysta z plików cookies w celu dostarczenia Ci oferty jak najlepiej dopasowanej do Twoich oczekiwań i preferencji, jak również w celach marketingowych i analitycznych. Nasi partnerzy również mogą używać ciasteczek do dopasowywania do Ciebie pokazywanych treści na naszych stronach oraz w reklamach. Poprzez kontynuowanie wizyty na naszej stronie wyrażasz zgodę na użycie tych ciasteczek. Więcej informacji, w tym o możliwości zmiany ustawien cookies, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.