0 POZYCJI
Koszyk pusty
Pakiety

Dlaczego warto rozpocząć przygodę z samodzielnym czytaniem od komiksów

Rodzice dzieci w wieku wczesnoszkolnym poszukują sposobów na to, by zachęcić maluchy do samodzielnego czytania. Wyszukują interesujące i dostosowane do wieku dziecka książki, proponują tytuły ze znanymi dzieciom bohaterami, urządzają wycieczki do księgarń, by dziecko samo mogło wybrać lektury. Niestety, nie zawsze to działa. A może warto zmienić podejście i zaproponować dziecku KOMIKSY? Często rodzice albo o nich zapominają, albo traktują je jedynie jako rozrywkę, zupełnie zapominając o tym, że komiksy budują kompetencje czytelnicze na podobnym poziomie jak książki! Mają też inne zalety: 
• rozwijają estetycznie 
• pobudza dziecięcą wyobraźnię 
• rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe i pozwalają na swobodne interpretowanie tego, co dziecko widzi na ilustracjach 
• ilość tekstu nie przytłacza dziecka – przez to, że jest on umieszczony w dymkach daje wrażenie, że jest go mniej
• litery są bardzo wyraźne, a tekst wyodrębniony jest na innym polu, dzięki temu łatwo go zobaczyć i przeczytać
• treść do czytania jest zazwyczaj prosta - składa się z pojedynczych słów i prostych zdań zrozumiałych dla dziecka 
Dzieci kochają komiksy, dlatego warto dostrzegać w nich nie tylko rozrywkę, ale też świetne narzędzie do nauki samodzielnego czytania.

Wejście smoka, czyli smok Miluś powraca!

Tom trzeci cyklu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” zatytułowany „Powrót Milusia” trafi do sprzedaży 13 marca br.

Album „Powrót Milusia” jest trzecią, po „Królewskiej konnej” oraz „Zaćmieniu o zmierzchu”, opowieścią z cyklu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”. To oficjalna kontynuacja jednej z najsławniejszych polskich serii komiksowych stworzonej przez Janusza Christę. Każdy album serii zawiera jedną, pełnometrażową historię. Autorami „Nowych Przygód” są Maciej Kur, Sławomir Kiełbus oraz Piotr Bednarczyk, którzy w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału od lat z sukcesem tworzą kolejne historie o Kajku, Kokoszu i innych bohaterach z Mirmiłowa.

„Powrót Milusia” to opowieść o niespodziewanym spotkaniu po latach, ale też o dawaniu drugiej szansy i o tym, że nikt nie jest „nie do naprawienia”.

Pakiety

Aktualności