0 POZYCJI
Koszyk pusty

POMOC

O wydawnictwie Egmont

Wydawnictwo Story House Egmont sp. z o.o. jest częścią wiodącej skandynawskiej grupy medialnej, powszechnie znanej i wielokrotnie nagradzanej za swoją działalność w zakresie filmu, telewizji, streamingu i kina, a także gier, handlu elektronicznego i usług marketingowych dla platform edukacyjnych, czasopism oraz książek. Polski oddział powstał w 1990 roku, debiutując komiksem ze słynnym Kaczorem Donaldem. 
 
Obecnie Story House Egmont jest jednym z największych w kraju wydawców czasopism, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy laureatami wielu prestiżowych nagród branżowych i plebiscytów, prowadzimy również księgarnię internetową pod adresem Egmont.pl. Wydajemy polskie wersje komiksów DC Comics oraz Marvel, jesteśmy także partnerami takich międzynarodowych gigantów jak Disney, Mattel, LEGO czy Hasbro. 

Specjalizujemy się w wydawaniu czasopism dla dzieci i młodzieży, w naszej ofercie znalazło się kilkadziesiąt tytułów prasowych dla młodych czytelników – są to zarówno pisma z ulubionymi bohaterami znanymi z kreskówek i seriali („Psi Patrol“, „Bing“, „Spirit. Riding Free“ czy „Power Rangers“), jak również magazyny dla fanów zabawek i gier („Hot Wheels“, „Barbie“, „LEGO EXPLORER“ czy „Moviestar Planet“). 

Jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego rynku komiksowego. Rocznie dostarczamy czytelnikom kilkaset albumów komiksowych o niezwykle szerokiej tematyce. Fani superbohaterów i ich przygód cieszyć się mogą bogatą ofertą spod znaku Marvel i DC Comics. Miłośnicy światowych serii docenią polskie edycje komiksów Dark Horse czy Image Comics, a także różnorodne komiksy frankofońskie. Oprócz znanych zagranicznych produkcji promujemy także polskich twórców, od znanych na całym świecie polskich komiksów („Thorgal“ czy „Yans“) do pojedynczych albumów zdolnych rodzimych debiutantów. 
W ekskluzywnej serii wydawniczej „Mistrzowie komiksu“ wydajemy również albumy światowej sławy autorów, których dokonania uznawane są za przełomowe osiągnięcia artystyczne w dziedzinie komiksu. Posiadamy również szeroką ofertą komiksów dla dzieci i młodzieży – od znanych czytelnikom od wielu lat komiksów „Kajko i Kokosz“, „Asteriks“ czy „Kaczogród“ do bardziej współczesnych historii, tworzonych przez utalentowanych rysowników i scenarzystów. 

Od kilkunastu lat wydajemy ambitne gry planszowe i karciane stworzone przez najwybitniejszych autorów i grafików z całego świata. Gry Egmontu to przekrojowa oferta dla graczy w każdym wieku. W naszym portfolio znalazły się gry kooperacyjne dla małych dzieci, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z planszówkami (seria „Rodzinka wygrywa“) oraz bestsellerowe gry dla całej rodziny („Pędzące żółwie“, „Ubongo“). Nie zabrakło oczywiście imprezowych hitów dla starszych graczy („Ryzyk fizyk“) i złożonych gier strategicznych dla zaawansowanych użytkowników (seria „Egmont Geek“). 
Oprócz ekskluzywnie wydawanych gier przygotowaliśmy także budżetowe propozycje – serię gier „Dobra Gra w Dobrej Cenie“, „Gra do plecaka“ oraz podróżne wersje bestsellerowych tytułów „Fits“ i „Ubongo“. Nowością w naszej ofercie są również komiksowe gry planszowe na licencji DC Comics oraz książkowe gry paragrafowe z serii „Escape Quest“. 

Produkty Story House Egmont znaleźć można w należącym do nas sklepie internetowym Egmont.pl. W 2019 roku nasza księgarnia została laureatem konkursu E-Commerce Polska Awards w kategoriach Design&Usability (design roku) oraz Breaking the Doubts (przełamywanie nieufności). Serdecznie zapraszamy do odkrywania naszej oferty!