Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.
Kara Danvers posiada supermoce. Potrafi latać. Wylądowała na Ziemi w kapsule z obcej planety. Jednak jej największymi zmartwieniami są wygrana w najbliższych zawodach lekkoatletycznych, świętowanie szesnastych urodzin i przetrwanie najnowszego megapryszcza. A może z pomocą swoich najlepszych przyjaciółek oraz lekko frustrujących, choć bezgranicznie kochających przybranych rodziców uda jej się dokonać jeszcze jednej ważnej rzeczy – zapomnieć o dręczących ją snach i przebłyskach z dalekiej, obcej przeszłości.
Taki przynajmniej był plan, zanim niewielkiego miasteczka Midvale nie nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi... odkrywając sekrety z przeszłości Supergirl, które nie powinny były ujrzeć światła dziennego. Kara ma teraz tylko dwie opcje: albo znajdzie sposób, żeby uratować swoje miasto i być super, albo poniesie spektakularną klęskę.
Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana autorka Mariko Tamaki („Pewnego lata”, „Harley Quinn: Breaking Glass”) połączyła siły z nominowaną do Nagrody Eisnera ilustratorką Joëlle Jones („Lady Killer”, „Catwoman”), aby stworzyć wciągającą opowieść o dorastaniu Supergirl.
Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
Ważne informacje:
Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
Dostawa do punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
DC powieść graficzna 13+, czyli młode pokolenie ma głos
Przygody pokolenia młodych herosów to dynamiczna akcja i angażujące historie, dotyczące istotnych problemów społeczno-obyczajowych. Pierwsze miłości, niełatwe, choć piękne przyjaźnie, bolesne zdrady, brak tolerancji, dochodzenie do samoakceptacji, przekraczanie granic – oto kluczowe tematy poruszane w komiksowych seriach realizowanych w nowej linii wydawniczej DC powieść graficzna 13+.
Komiksy z cyklu DC powieść graficzna 13+ są bardzo nieoczywistym spojrzeniem na popularnych herosów, którzy zyskali zupełnie nowe, młodociane wcielenia. Posiadanie supermocy w komiksowych opowieściach jest metaforycznym spojrzeniem na dorastanie, które nierzadko wymaga wyjątkowych zdolności – odwagi, wewnętrznej determinacji, wiary we własne siły. DC powieść graficzna 13+ to zwrócenie uwagi na nową generację bohaterów – młode pokolenie zyskało własny głos. Do realizowania projektu zostali zaproszeni uznani twórcy specjalizujący się w literaturze dla młodzieży.
Autorskie wizje uznanych twórców
W jaki sposób pokazać dorastanie? Co jest najważniejsze w życiu młodych ludzi? Jak o sprawach trudnych mówić w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla dojrzewającego odbiorcy? Do nowego cyklu powieści graficznych zaangażowano artystów, którzy doskonale wiedzą, jak odpowiedzieć na tak postawione pytania. Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Izaac Goodhart, Kit Seaton czy Manuel Preitano. Autorskie wizje cenionych twórców ukazują genezy postaci znanych z komiksów, ale również seriali takich jak „Tytani” dostępnych na Netflixie czy animacji „Młodzi Tytani”.
Wesołe przygody chłopca Ptysia i jego narwanego psa Billa.
Bill i Pyś starają się być grzeczni, ale nie zawsze im wychodzi. Czy można spokojnie wysiedzieć w domu, gdy przyjemniej jest bawić się w Indian albo w tropienie bandytów? Czy lepiej grzecznie ...
Piąta część humorystycznej opowieści o dorastaniu dziewczynki Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Obie bohaterki długo będą się zastanawiać, jak przebrać się na Halloween. Wezmą też udział w dość osobliwej imprezie...
Przygody pomysłowego chłopca i jego szalonego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Koncert na trzy osoby i psa”, „Nie ma jak spacer!” i „Błyskotliwy Bill”. Ptyś i jego spaniel Bill nie...
Siódmy tom wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Marigold to nie tylko istota o magicznych zdolnościach, ale też autorka publikacji naukowych, w tym pracy n...
Opowieść o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę.
Cedryk nie jest mistrzem nauki, jest za to mistrzem wymyślania sposobów, aby rodzice nie karali go za złe oceny. Także za pał...
Kolejna część opowieści o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę. Cedryk kocha rodziców i dziadka, jednak okazywanie im miłości nie zawsze mu wychodzi. Chłopiec podkochuje s...
RECENZJE
Dodaj recenzję
Pisemne recenzje mogą być dodawane wyłącznie przez klientów zarejestrowanych w sklepie. Na liczbę gwiazdek wyświetlanych przy produkcie składają się również oceny produktów, dodanie których nie wymaga posiadania konta.
Publikujemy wszystkie recenzje produktów, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli wiemy, że produkt został zakupiony przez recenzenta, oznaczamy to ikonką
Najnowsze
Najbardziej pomocne
Michał
Dodano:
24.03.2022 06:19:01
ZWYCZAJNA SUPER DZIEWCZYNA
To już siódma, a właściwie nawet ósma (jednocześnie z nią na rynku pojawił się bowiem jeszcze jeden tom tej kolekcji) powieść graficzna od DC skierowana do nastolatków. Siódma, (ósma), ale najlepsza z dotychczas wydanych. Nie tylko za sprawą rysunków znakomitej artystki Joëlle Jones, ale i świetnego scenariusz Mariko Tamaki, która przecież zachwyciła nas swoim „Pewnego lata” i chociaż tu nie robi rewolucji, serwuje nam naprawdę znakomity komiks o codziennym życiu Supergirl.
Kara Danvers umie latać. Ma moce. Może się też pochwalić tym, że przybyła z kosmosu. Ale przede wszystkim jest nastolatką i to właśnie problemy tego okresu najbardziej zaprzątają jej głowę. Zawody lekkoatletyczne? Pryszcze? Szesnaste urodziny? Relacje z przyjaciółmi i przybranymi rodzicami? Na tym tle przebłyski wspomnień wydają się być bez znaczenia, jednak już wkrótce przeszłość upomni się o swoje, a Kara będzie musiała zdecydować czy chce być superbohaterką i czy powinna przyjąć na siebie tę rolę…
Ten komiks jest autentycznie świetny. Możecie w to wątpić, w końcu seria „DC powieść graficzna 13+” skierowana jest do młodszych nastolatków, a jednak. Nic w tym dziwnego, skoro wzięły się za niego dwie tak znakomite artystki, jak Tamaki i Jones. Ta pierwsza zachwyciła nas „Pewnego lata”, imponującym komiksem dla starszych czytelników traktujących o młodych dziewczynach, ta druga nieraz zachwyciła ilustracjami do „Batmana”. A obie, chociaż ich dzieło skierowane jest do młodszych odbiorców, udowadniają jak świetnymi są autorkami.
I w pewnym stopniu wynika to zapewne z tego, że „Supergirl: Jak być super” nie powstało wcale na potrzeby tej serii. Na początku roku 2019 wydawnictwo DC Comics wystartowało z nową inicjatywą, nazwaną wówczas „DC Ink”. O co w niej chodziło? O przedstawienie powieści graficznych dla czytelników w wieku mniej więcej trzynastu lat. Większość komiksów wydanych w jej ramach powstała specjalnie w tym celu. Przez osiem miesięcy istnienia „DC Ink” na rynku ukazało się łącznie pięć tytułów – wśród nich dwie opowieści, które trafiły właśnie na polski rynek – a potem cała inicjatywa została przechrzczona na „DC Graphic Novels for Young Adults” i pod takim szyldem wydaje do dziś kolejne tytuły. W całej tej inicjatywie znalazły się dwa tylko reprinty: „Superman Smashes the Klan” oraz debiutująca w 2017 roku miniseria „Supergirl: Jak być super”.
W czymkolwiek jednak nie upatrywać by sukcesu tej historii, niniejszy album jest naprawdę znakomity. I jednocześnie znakomicie wpasowuje się w to, co do tej pory mogliśmy czytać w serii, dostajemy tu zatem opowieść dziejącą się poza kanonem i skupioną bardziej na postaci, niż akcji. To, co otrzymujemy, to głównie życie nastoletniej Kary, szkolne i codzienne troski i problemy oraz superbohaterskie rozterki. Podstawą jest jedna to, że mamy tu losy nie heroski, a zwyczajnej dziewczyny – dziewczyny, którą się lubi i rozumie. I to się ceni.
Świetne ilustracje, bardziej realistyczne i dopracowane niż zazwyczaj w serii oraz świetne wydanie dobrze tego wszystkiego dopełniają. Grafiki są przyjemne dla oka, kolor, stonowany i oszczędny, świetnie tu pasuje, a całość pozostawia po sobie przyjemne wrażenie i uczucie niedosytu. Dlatego ze swoje strony polecam. To tylko nieskomplikowana rozrywka, ale na tym polu rzadko zdarzają się komiksy tak udane.
Ocena:
CzasoStrefa.pl
Dodano:
11.07.2022 13:26:47
Superman – mało kto nie kojarzy tej postaci. Czy superbohaterem może być kobieta? Oczywiście! Poznajcie Karę Zor-El. Supergirl ma prawie identyczną historię do Clarka Kenta. Podobnie jak on zostaje wysłana na planetę Ziemia przez rodziców, aby przeżyć. Posiada supermoce – lata, strzela laserem, ma nadludzką siłę, szybko biega niczym Flash. Żeńską wersję Supermana znalazło bezdzietne małżeństwo, które wychowało ją niczym własną córkę. Za wszelką cenę starali się ją chronić i uczyć panowania nad mocami.
Akcja rozgrywa się w czasach nowoczesnych – istnieje dostęp do internetu, są smartfony. Dość ciekawym, celowym bądź nie, zabiegiem jest to, że Kara Danvers nie wiedziała o istnieniu swojego kuzyna – Kal Zor-El. Dla mnie na plus. Szkoda tylko, że było niewiele scen, w których moglibyśmy zobaczyć, jak mała dziewczynka z Kryptonu stopniowo kontroli nad swoimi umiejętnościami. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach poznamy więcej retrospekcji z jej życia.
Strona Egmont.pl korzysta z plików cookies w celu dostarczenia Ci oferty jak najlepiej dopasowanej do Twoich oczekiwań i preferencji, jak również w celach marketingowych i analitycznych. Nasi partnerzy również mogą używać ciasteczek do dopasowywania do Ciebie pokazywanych treści na naszych stronach oraz w reklamach. Poprzez kontynuowanie wizyty na naszej stronie wyrażasz zgodę na użycie tych ciasteczek. Więcej informacji, w tym o możliwości zmiany ustawien cookies, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.