Drugi tom głównej serii o przygodach X-Men spod szyldu „Świt X”!
Niepodległe państwo na wyspie Krakoa okrzepło, a mutanci znów spoglądają w gwiazdy. Pewna niepozorna pamiątka zwabiła bowiem do ich kraju potwory, które wylęgły się z rzeki ciemnej materii w kosmosie. Na domiar złego Ziemię napadli właśnie podobni do roślin Cotati! Kosmiczni najeźdźcy to jednak niejedyny problem, któremu muszą stawić czoło mutanci. Nightcrawler prowadzi wyprawę badawczą do nawiedzonego domu, Storm walczy z technoorganicznym wirusem, a Magneto kupuje wyspę… która może kosztować go więcej niż pieniądze.
Scenariusz tego tomu napisał Jonathan Hickman – mistrz pełnych rozmachu, drobiazgowo zaplanowanych opowieści, znany z „Fantastycznej Czwórki” i sagi o Avengers zakończonej „Tajnymi wojnami”. Rysunki stworzyli Leinil Francis Yu („Avengers”), Russell Dauterman („Potężna Thor”), Alan Davis („Fantastyczna Czwórka – Koniec”), Ramón K. Pérez („Piaskowa opowieść”) i Rod Reis („Świt X – New Mutants”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „X-Men” #8–11, „Giant-Size X-Men: Nightcrawler” #1, „Giant-Size X-Men: Magneto” #1, „Giant-Size X-Men: Fantomex” #1 i „Giant-Size X-Men: Storm” #1.
Uwaga: „Świt X – X-Men” to główna seria o przygodach mutantów z cyklu „Świt X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu „Ród X/Potęgi X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Pod szyldem „Świt X” wydawane są również historie poboczne, takie jak „Świt X – New Mutants”, które znakomicie uzupełniają fabułę serii głównej.
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
Ważne informacje:
Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
Dostawa do punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
Nowa linia wydawnicza Marvel Fresh debiutuje historią zebraną w tomach Wojny nieskończoności: Odliczanie i Wojny nieskończoności. Będzie to kolejny restart linii wydawniczej z najnowszymi komiksami Domu Pomysłów.
Restart, czyli w uproszczeniu wprowadzenie nowej linii wydawniczej w miejsce starej, to słowo dobrze znane fanom Marvel Comics. W ostatnich latach Dom Pomysłów przeprowadził kilka takich akcji. Największym z restartów był Marvel Now z lat 2012–2015 (w Polsce 2015–2018), ukazujący świat Marvela po crossoverze Avengers kontra X-Men i zakończony historią Tajne wojny. Później na amerykańskim rynku pojawiły się jeszcze: All-New, All-Different Marvel (2015–2016), Marvel Now 2.0 (2016–2017) i Marvel Legacy (2017–2018). Najlepsze i najważniejsze komiksy z tych linii zostały wydane w Polsce nakładem Wydawnictwa Egmont w latach 2019–2021 pod wspólnym szyldem Marvel Now 2.0.
W tym czasie wielu dotąd drugoplanowych bohaterów włożyło kostiumy klasycznych herosów — Kapitanem Ameryką został Sam Wilson, czyli były Falcon, doktor Jane Foster podniosła magiczny młot Mjolnir jako nowa Thor, a po śmierci Wolverine’a dziedzictwo przejęła jego córka Laura Kinney, znana dawniej jako X-23. Nie zabrakło też pamiętnych komiksowych crossoverów — dwa stronnictwa superbohaterów pod wodzą Iron Mana i Kapitan Marvel starły się w II wojnie domowej, a wkrótce potem Steve Rogers, były Kapitan Ameryka, odmieniony przez kosmiczne siły, przejął władzę w faszystowskiej organizacji Hydra i zmienił Stany Zjednoczone w swoje Tajne imperium.
W 2018 roku Dom Pomysłów zaproponował swoim fanom ostatni jak dotąd restart — Fresh Start. To właśnie komiksy z tej linii wydawniczej zadebiutują w Polsce już w maju pod szyldem Marvel Fresh.
Co przyniesie czytelnikom Marvel Fresh?
Przede wszystkim dobiegną końca serie wydane dotąd w Marvel Now 2.0, a w ich miejsce pojawią się nowe, z „jedynkami” na białych grzbietach. Nowa linia to także dobra okazja dla czytelników, którzy dopiero teraz chcieliby rozpocząć przygodę z komiksowym uniwersum Marvela. Wszystkie serie (z wyjątkiem Thora) podejmują bowiem zupełnie nowe wątki, co oznacza, że można się nimi cieszyć w pełni od pierwszy tomów. Wielbicieli klasycznych herosów Marvela usatysfakcjonuje zaś powrót ikonicznych postaci, takich jak m.in. Steve Rogers, Tony Stark, Thor czy Bruce Banner, do swoich najbardziej znanych superbohaterskich tożsamości. Peter Parker znów zacznie się spotykać z Mary Jane, a Logan nawet powstanie z martwych.
Czwarty tom serii Superman w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Bez względu na to, czy nazywają go Clarkiem Kentem, Kal-Elem czy Człowiekiem ze Stali, największy superbohater na świecie jest przede wszystkim obrońcą niewinnych. Tym, który oszukał...
Trzeci tom słynnej młodzieżowej serii autorstwa wielokrotnie nagradzanego scenarzysty Briana K. Vaughana (Ex Machina, Y – ostatni z mężczyzn) oraz rysowników Adriana Alphony (Ms Marvel) i Mike’a Nortona (Odrodzenie). Gdy Nico, Gert, Chase, Karolina i M...
Frank Miller powraca do świata 300. Perski król Xerxes wyrusza na kolejną wyprawę wojenną. Chce pomścić swojego ojca Dariusza i zbudować imperium, które przewyższałoby wszystko, co dotąd widziały ludzkie oczy… Grecy jednak stawią mu zaciekły opór prowa...
Krakoa, niepodległe państwo na Pacyfiku, przyciąga mutantów z całego świata… ale nie wszystkie ludzkie kraje pozwalają im przenieść się do nowej ojczyzny. Wtedy na ratunek rusza im kapitanka Kate Pryde wraz ze swoją drużyną piratów: Icemanem, Storm, Py...
Wolverine nie miał łatwego życia. Był bohaterem. Był mordercą. Wyprawił się do Piekła i z powrotem. Jednak teraz, kiedy mutanci zbudowali dla siebie azyl na wyspie Krakoa, wreszcie ma szansę odnaleźć szczęście. Niestety ktoś uparł się, by mu ją odebrać...
Malutki Lisek i Wielki Dzik trzymają się zawsze razem, tak jak przystało na najlepszych przyjaciół. Przemierzają lasy i łąki, odkrywając nieznane. Szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania: czym jest tajemniczy Endeżet i dlaczego jest nam smutno, kie...
RECENZJE
Dodaj recenzję
Pisemne recenzje mogą być dodawane wyłącznie przez klientów zarejestrowanych w sklepie. Na liczbę gwiazdek wyświetlanych przy produkcie składają się również oceny produktów, dodanie których nie wymaga posiadania konta.
Publikujemy wszystkie recenzje produktów, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli wiemy, że produkt został zakupiony przez recenzenta, oznaczamy to ikonką
Najnowsze
Najbardziej pomocne
Michał
Dodano:
25.08.2023 06:15:38
KOSMICZNE PROBLEMY
Dyżur Hickmana nad „X-Men” trwa. I dobrze, bo ten gość, choć może sam pomysł, na którym oparł to wszystko jest nieco przesadny, znalazła sposób, by pokazać w serii jeszcze coś świeżego. I jeszcze zdołał to zrobić w sposób absolutnie znakomity, pełen powagi, ciężaru i świetnych pomysłów. I chociaż to, co najlepsze, zaserwował nam w albumie „Ród X / Potęgi X”, jego regularna seria z mutantami, której drugi tom tutaj dostajemy, też robi robotę i absolutnie warta jest poznania.
Zdawało się, że mutanci znaleźli swój raj i swoje miejsce, ale nie oznacza to końca kłopotów. Z kosmosu przybywają potwory i przybywają roślinni Cotati. Jakby tego było mało, pojawiają się także problemy z nawiedzonym domem, technoorganicznym wirusem i wyspą, którą kupuje Magneto! Co z tego wszystkiego wyniknie?
Więc tak. Wydawało się, że przez sześć dekad wydawania „X-Men” w serii powiedziane zostało wszystko. tym bardziej, że co bardziej nośne motywy twórcy odtwarzali już tyle razy (Phoenix, podróże w czasie, przerażająca przyszłość, eksperymenty wojskowe etc. etc.), że stały się powodem do żartów. Aż tu nagle przyszedł Hickman, facet, który już nie raz pokazał, że potrafi, ale i jednocześnie, że w superhero trochę brak mu własnych pomysłów („Tajne wojny” czy poprzedzające je inkursje to jednak kolejna kopia zgranych motywów) i pokazał, że ma pomysł – własny – i że wie, co chce uzyskać i jak to zrobić.
No i konsekwentnie to robi. I robi fajnie. Podobna mi się powaga, z jaką podchodzi do tematu. Że nasyca go kwestiami politycznymi i społecznymi i że nie żałuje nam ciężaru dobrej fantastyki. No i powoli, krok po kroku, dorzuca do tej swojej układanki kolejne elementy. W efekcie fajnie to wszystko gra, ma klimat, ma akcję i to konkretną, a wszystko, choć bywa różnorodne, zwarte jest w swojej konstrukcji i spójne wewnętrznie, ale i z resztą – serii, uniwersum. Trochę odmienione, z bohaterami o nieco przekonwertowanych charakterach, dostosowanych do wrażliwości autora, ale nadal pozostający tymi postaciami, które znamy i lubimy.
No i bardzo fajnie wygląda to od strony graficznej. Lekko, prosto, wyraziście, z klimatem, ale i z dawką widowiskowych scen. Patrzy się na to przyjemnie, równie przyjemnie czyta. Rzadki we współczesnym komiksie amerykańskim przypadek, gdzie treść i szata graficzna dobrze ze sobą współgrają, a jednocześnie robią wrażenie. A tu mamy. I to jeszcze zrobione tak, że i nowych, i starych fanów mniej lub bardziej, ale kupi.
Więc czytajcie, bo warto. Jedna z najlepszych serii od „Marvel Fresh”. Fajnie, że mamy ją po polsku i że będzie tego więcej, bo już na września zapowiadany jest kolejny powiązany z cyklem album.