Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót na Równinę Okropności. Tom 2
Drugi tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy.
Najbogatszy kaczor świata znów rusza z bliskimi do Południowej Ameryki, żeby na Równinie Okropności zrealizować swoje plany powiększenia majątku. Wyśle też Donalda i siostrzeńców do gorącej Afryki w poszukiwaniu najrzadszej z odmian krokodyli, która była znana już w starożytnym Rzymie. W żadnej z tych dalekich wypraw nie zabraknie mrożących krew w żyłach przeżyć ani wesołych gaf! Oczywiście są też opowieści rozgrywające się w samym Kaczogrodzie! Dowiemy się, jakie były prawdziwe początki miasta, dlaczego Diodak nie zarobił fortuny, gdy oczyszczał skarbiec McKwacza ze szczurów, czemu Magika De Czar zrobi wszystko, aby zdobyć najważniejszą monetę Sknerusa, a także, czy wiedza o przyszłości pozwala na sukcesy giełdowe.
Album zawiera również bogate materiały ukazujące ciekawostki dotyczące zawartych w tym tomie opowieści.
Don Rosa jest uznawany za najwybitniejszego kontynuatora dzieła Carla Barksa, czyli twórcy większości bohaterów z Kaczogrodu. Rosa od ponad trzydziestu lat rysuje historie o barwnych postaciach kaczorowego świata. Jego talent doceniono w 1995 roku, kiedy za album "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" został uhonorowany najważniejszym amerykańskim wyróżnieniem komiksowym – Nagrodą Eisnera.
Seria KACZOGRÓD
Carla Barksa, słynnego amerykańskiego scenarzysty i ilustratora, z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. To najwybitniejszy twórca komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, znany na całym świecie ze swoich historii z Kaczorem Donaldem.
To właśnie Barks wymyślił wiele najważniejszych postaci cyklu, w tym Sknerusa McKwacza czy Gogusia, a także samo miasto Kaczogród.
To właśnie pod tym tytułem – „Kaczogród Carla Barksa“ – wznowiliśmy w 2018 roku najlepsze komiksy z cyklu Kaczora Donalda, opracowane przez słynnego rysownika. Znalazły się wśród nich nie tylko dobrze znane fabuły, ale także komiksy zupełnie do tej pory w Polsce nieznane. Nowe tomy w eleganckich twardych oprawach ukazują się co kwartał. Całość „Kaczogrodu“ zaplanowana jest na aż 30 albumów! W każdym z nich znalazły się nie tylko dłuższe historie, ale również jednostronicowe gagi oraz dodatkowe ilustracje teksty objaśniające.
Dwa pierwsze tomy „Kaczogrodu“ to legendarne komiksy Barksa – „Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952-1953“ oraz „Moja snów dolina i inne historie z lat 1953-1954“. Kolejne tomy wydawane są chronologicznie: „Tajemnica starego zamczyska“, „Siedem miast Ciboli“, „Kamień filozoficzny“, „O kawałek sznurka“, „W krainie Wielkich Jezior“, „Miasto złotych dachów“ i „Latający Holender“. Pod koniec 2020 roku ukaże się kolejny, dziesiąty już tom – „Zagubieni w Andach“.
Za polskie tłumaczenia komiksów z serii odpowiedzialni są Jacek Drewnowski i Marcin Mortka.