
Podniebny Harry. Wakanda. Tom 1
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejSzczegóły produktu
- Data wydania
- 19 wrz 2018
- Seria/Cykl
- PODNIEBNY HARRY
- Oprawa
- twarda
- Scenarzysta
- Étienne Willem
- Ilustrator
- Étienne Willem
- Tłumacz
- Paweł Łapiński
Więcej informacji
| EAN | 9788328135253 |
|---|---|
| SKU | 100686302 |
| Liczba stron | 48 |
| Data wydania | 19 wrz 2018 |
| Numer wydania | 1 |
| Multiformat | oprawa twarda |
| Seria/Cykl | PODNIEBNY HARRY |
| Wymiary | 21.6x28.5cm |
| Język | polski |
| Oprawa | twarda |
| Wydawca | Egmont |
| Ilustrator | Étienne Willem |
| Tłumacz | Paweł Łapiński |
| Podmiot odpowiedzialny | Story House Egmont Inflancka D lok. 4C 01-198 Warszawa PL ksk@egmont.pl 48228384100 |
| Producent odpowiedzialny | Story House Egmont Inflancka D lok. 4C 01-198 Warszawa PL ksk@egmont.pl 48228384100 |
Podniebny Harry. Wakanda. Tom 1
Recenzje (7)
Ten produkt nie ma jeszcze żadnych recenzji
Możesz być pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią i pomoże innym w dokonaniu wyboru!
Wiem, że nie jest to nowatorski pomysł, bo animacje takie jak „Pszczółka Maja”, „Reksio” czy „Miś Uszatek” mają już kilkadziesiąt lat. Jednak to dopiero młodsze tytuły ośmielają się na bardziej dojrzałe przedstawienie historii ludzko-zwierzęcych bohaterów.
Koronnym przykładem jest oczywiście „BoJack Horseman” – pozycja niezwykle wyjątkowa pod względem prawdziwości i dorosłości przedstawionego świata. Komiksy nie ustępują jednak serialom. Mamy „WE3”, gdzie zwierzęcy bohaterowie co prawda nie dorównują ludziom na poziomie intelektualnym, jednak są świadomi w takim stopniu, że nie można ich uznać tylko za „braci mniejszych”.
W komiksowym świecie bryluje hiszpańska perła: „Blacksad”. Po piętach jednak zaczyna deptać naszemu kociemu detektywowi „Podniebny Harry”. „Deptanie” oznacza tu nie tylko zbliżanie się do poziomu dzieła Canalesa i Guarnido, ale również naśladowanie. Étienne Willem bierze bowiem dużo od hiszpańskiego duetu, lecz nie robi tego w sposób wtórny i nudny, a zachęcający… I obiecujący.
Trudno w recenzji „Podniebnego Harry’ego” nie odnosić się do „Blacksada”. Pomijam już zwierzęcy wygląd bohaterów. Szkopuł tkwi również w tym, że obaj panowie mogliby się spotkać na ulicy… I zresztą na taki ukryty w kadrze smaczek liczę w kolejnych dziełach Willema. Akcja obu wspomnianych komiksów rozgrywa się w I połowie XX wieku w Nowym Jorku. Pokrycie czasu akcji można jeszcze bardziej zawęzić, gdyż wiemy, że obaj panowie są weteranami I wojny światowej. W „Podniebnym Harrym” wydarzenia rozgrywają się dokładnie w marcu 1933 roku. Klimatu dodaje nam tu również tło historyczne, które autor wiernie odwzorowuje. Zostajemy więc postawieni przed Wielkim Kryzysem i prohibicją. Pierwszy z nich skutkuje między innymi olbrzymim bezrobociem (w USA sięgnęło ono 30%), a druga zakazem produkcji, sprzedaży oraz transportu alkoholu na teranie całego kraju.
Czarne czasy rzucają cień również na życie naszego bohatera – Harry’ego Faulknera. To ekslotnik z eskadry Lafayette (jest to autentyczny dywizjon, moi Państwo!), a także ekskaskader i były właściciel Latającego Cyrku Monkey Pattona (może i nie najbardziej wyrafinowane nawiązanie do Latającego Cyrku Monty Pythona, ale za to zgrabne i zabawne). Ciężko się więc dziwić, że osoba o takich kwalifikacjach odrzuca posadę mechanika. Harry pragnie znowu latać, jednak od sześciu lat pozostaje uziemiony z powodu bliżej nieznanego nam incydentu. Możemy się domyślać, że ten osobnik jest komuś solą w oku, względnie metalową rurką w silniku samolotu. Z ambiwalentnym stosunkiem pilota do braku pracy nie może się pogodzić jego ukochana – dziennikarka Betty (ech kobiety!).
W tym samym czasie nad miasto wznosi się Wakanda – sterowiec nowej generacji, który unosi się dzięki syntezowanemu helowi. To dzieło techniki wykonała spółka lotnicza, założona przez burmistrza Nowego Jorku. Polityk nie przepuszcza więc okazji do wyprawienia na zeppelinie przyjęcia… zasadniczo na swoją cześć. Jako że wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych (ależ ten Orwell się tu wpasował!), zaproszeni goście bawią się nadzwyczaj wystawnie. Popijają francuskiego szampana (wspominałem o prohibicji, prawda?) i kosztują wykwintnych dań (o biedzie spowodowanej kryzysem też mówiłem, nie?). Zdawać by się mogło, że największym zmartwieniem burmistrza pozostaje
Po dalszą część recenzji zapraszam tutaj:
http://www.leniwapopkultura.
Podniebny Harry. Wakanda. Tom 1
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.