Pan tu nie stał! CINKCIARZ
Grając w „Pan tu ni stał! CINKCIARZ” staniesz się specjalistą od wymiany walut!
Waluta! Bony! Kupię! Sprzedam!
Marki! Dolary! Funty!
Co dla szanownego pana?! Czincz many?!
Stałeś w kolejkach po towary w grze „Pan tu nie stał?” Wyjeżdżałeś na saksy w grze „Pan tu nie stał! DEMOLUDY”? Teraz czas na wymianę walut! Sprawdź najnowszy hit serii „Pan tu nie stał – CINKCIARZ”.
W tej grze gracze stają się cinkciarzami w czasach PRL i starają się zarobić jak najwięcej na nielegalnej wymianie walut. Do dyspozycji mają dolary, złotówki, ruble, forinty… oraz równo pocięte gazety.
Kto nie ryzykuje, nic nie ma, a kto gra grubo, wygrać musi! Albo i nie J
„Pan tu nie stał! CINKCIARZ” to kontynuacja tematyki znanej z największych bestsellerów Egmontu - „Pan tu nie stał!” oraz „Pan tu nie stał! DEMOLUDY”. To klimatyczna gra, która przenosi graczy do czasów PRL i dostarcza wyśmienitej rozrywki.
„Pan tu nie stał! CINKCIARZ” to produkt deficytowy, nie wprowadzono jednak na niego reglamentacji ani cła i każdy kto ukończył 10 lat może go dostać bez konieczności zakupu obcych walut u cinkciarza.
„Dla nas to nie tak dawno, jednak dla pokolenia nastolatków to lata świetlne. Każdy z nas ma własne doświadczenia związane z tamtym okresem. Warto podzielić się tym z najbliższymi. Być może przy planszy łatwiej będzie się nam porozumieć i porozmawiać o tym, co powinno łączyć pokolenia – o historii.”
prof. Jerzy Kochanowski
Gra planszowa dla 3-5 graczy
Wiek: 10-110 lat
Autor: Reiner Knizia
Ilustracje: Marek Szyszko
Seria PAN TU NIE STAŁ
Gry serii „PAN TU NIE STAŁ!” przenoszą nas do czasów PRL-u, okresu centralnego planowania i wiecznych rynkowych niedoborów, czyli prosto w szare lata osiemdziesiąte. Długaśne kolejki ustawiały się wówczas nie tylko po artykuły luksusowe, takie jak wyroby czekoladopodobne, ale tez po podstawowe dobra życia codziennego jak papier toaletowy, cukier czy herbatę. Wielu z nas pamięta te czasy. Dzisiaj możemy przeżyć to ponownie, tym razem na wesoło!
W pierwszej grze z tej serii, czyli w „Pan tu nie stał!”, gracze podpisują listę społeczną w kolejce i próbują zdobyć limitowane towary. W „Demoludach” idziemy o krok dalej – gracze zdobyli upragnione paszporty, zatem czas na wyjazd na saksy i handel wymienny z naszymi sąsiadami. Z kolei w CINKCIARZU gracze stają się ekspertami od wymiany walut!
Każda gra serii „Pan tu nie stał” jest niezależną pozycją. Choc w DEMOLUDACH gracze znajdą bonus do gry pierwszej w postaci karty „Bazar Różyckiego”.
PAN TU NIE STAŁ! to produkt deficytowy, nie wprowadzono jednak na niego reglamentacji i każdy kto ukończył 10 lat może go dostać bez kartek.
„Grając wspólnie możemy przybliżyć historię, która działa się zaledwie 40 lat temu – mówi profesor Jerzy Kochanowski, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego. – Dla nas to nie tak dawno, jednak dla pokolenia nastolatków to lata świetlne. Każdy z nas ma własne doświadczenia związane z tamtym okresem. Warto podzielić się tym z najbliższymi. Być może przy planszy łatwiej będzie się nam porozumieć i porozmawiać o tym, co powinno łączyć pokolenia – o historii.”